Anasayfa

Kürtaj halk arasında bebek aldırma olarak adlandırılırken, yapılan işlemin esası rahim içerisine tutunmuş ve cenin olma aşamasına başlayan bebeğin, tıbbi yöntemler ile alınması ve gebeliğe son verilmesi işlemidir. Kürtaj işlemi sırasında kliniğimiz tarafından kesinlikle kimliğiniz gizli tutulmaktadır. Ve bilgileriniz T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliğinin, RG.,01.08.1998, 23420 maddeleri uyarınca  başkası ile paylaşılmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken husus; kürtaj için yasal olan süre olan gebeliğin 10 haftayı geçmemiş olmasıdır. Kliniğimizde hizmet veren bay bayan uzman doktorlarımız ile hekim seçme hakkına da sahip olacağınızı unutmayınız.

Farklı nedenlerden ötürü kürtaj ile gebelik sonlandırılabilir. Bu kimi zaman annenin sağlığını tehdit eden gebelikler olurken, kimi zaman ise bebekte var olan gelişimsel bozukluklardan dolayıdır. Diğer yandan gebelik seyri normal gitmeyen anne adaylarının, hamileliğinin aniden sonlanması ile oluşan düşüklerin ardından, rahim içerisinde kalan parçacıkların alınması için de kürtaj işlemi uygulanmaktadır. Çok sık olmasa da, bazı hamile bayanlarda karşılaşılan boş gebelik ya da ölü gebelik gibi vakıalarda da kürtaj işlemi uygulanmaktadır.

Kürtaj uygulamalarında sadece bebeğin rahimden alınması işlemi değil, aynı zamanda rahim içerisinden alınan farklı materyaller de yer almaktadır. Buna örnek verecek olursak, miyom, kist, rahim kalınlaşması gibi uygulamalar da kürtaj uygulamalarından sayılmaktadır.

Kürtaj yapan yerler arasında her zaman için ilk tercihiniz uzman olan doktorların bulunduğu klinikler olmalıdır. Çünkü kürtaj her ne kadar ufak bir operasyon gibi görünse de, cerrahi müdahale olmasından dolayı insan sağlığını yakından ilgilendiren bir durumdur. Bu nedenle ihmal edilmemelidir.

Anasayfa 1

Kürtaj fiyatları konusunda ise kliniğimiz en uygun fiyat garantisi sunmaktadır. Açık konuşmak gerekirse; konu sağlık olunca verilen para miktarının pek de önemi yok gibi. Bebek aldırma operasyonu olarak bilinen kürtaj zaman zaman D/C veya D&C şeklinde kısaltılabilmektedir. Bu harfler Dilatasyon Kürtaj kelimesinin kısaltılması ile elde edilmektedir ve bu anlama gelmektedir. Dilatasyon tıpta rahim ağzının genişletilmesi anlamında da kullanılmaktadır.

Kürtaj Fiyatları

Cerrahi bir müdahale olan kürtaj işleminde gerekli ekipman ve steril şartlarda çalışan uzman doktorlar ile riskler minimuma indirilmektedir. Tedavi öncesinde gerçekleştirilen ultrason görüntüleri ile anne karnında oluşmuş bebeğin büyüklüğü ve rahim içerisindeki yeri tespit edilerek, gerekli cerrahi müdahale uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

İstanbul kürtaj fiyatları Piyasada yer alan bir çok firmaya nazaran kliniğimize başvuran hastalarımıza en uygun fiyatı sunmaktayız. Kliniğimizin uygun fiyat garantisi ile hem sağlığınıza uzman hekimlerin aracılığı ile kavuşacak, hem de uygun fiyat ile kesenizi koruyacaksınız.

Kürtaj Hakkında Merak Edilenler

+ Kürtaj neden yapılır?

Gebeliği sonlandırmak ya da gebe olmayanlarda rahim içi dokusu (endometrium) örnek almak( biyopsi) için kürtaj yapılır.

+ Hamileliğin kaçıncı haftasına kadar kürtaj yapılır?

Ülkemizde yasal olarak kürtaj gebeliğin 10. Haftasına kadar yapılmaktadır.

+ Kürtajın riski var mıdır? Nelerdir?

Her operasyonda olduğu gibi kürtajda da düşükte olsa risk vardır. Bu riskler, organ hasarı, enfeksiyon, kanama, rahim delinmesi vs.. gibi sıralanabilir.

+ Kürtajda anestezi uygulanır mı?

Evet kürtaj esnasında anestezi altında işlem gerçekleştirilir

+ Kürtajdan sonra hamile kalabilirmiyim?

Kürtaj bir sonraki gebeliğinizi etkilemez. Geçmişte kazıma yöntemi ile yapıldığı için halk arasında böyle bir kanıya ulaşılmış. Arık farklı ve zararsız yöntemler ile kürtaj gerçekleştiriliyor.

+ Kürtaj yapıldığı sonraki muayenelerde belli olur mu?

Kürtajın üzerinden bir süre geçtikten sonra yapılan muayenelerde daha önce kürtaj olduğunuz belli olmaz.

+ Kürtajdan sonra ne yapılmalıdır?

Küçük bir operasyon olan kürtaj sonrasında 1 saat sonra taburcu olabilirsiniz. Ortalama 1 hafta kadar kanamanız olur ve bu kanama giderek azalır. Kanama bittikten sonra rahim içerisinde bir şey kalmadığını teyid etmek için ultrason ile görüntüleme yapılır.

+ Kürtaj sonrası psikolojik problem yaşanır mı?

Eğer anne adayı bebeğini aldırmaya kendisi karar vermişse ve gebeliği istemiyorsa, kürtaj sonrası psikolojik problem yaşamaz.

Hemen Ara
Whatsapp