Kızlık Zarı Dikimi

Tıp dilindeki ismi Himenoplasti olan ve halk arasında Kızlık Zarı Dikimi, Bekaret Zarı Dikimi, Kızlık Zarı Onarımı, Kızlık Zarı Tamiri gibi tabirlerle ifade edilen tedavi işlemi, kliniğimizde uzman hekimlerimiz ve hijyenik koşullarımız ile gerçekleştirilen, genital bölge ameliyatlarındandır. ‘’Kızlık zarı dikimi nedir ?’’ sorusunun yanıtına cevap verecek olursak; girilen ilişki sonucu bekâretini kaybetmiş olan bayanın, tekrar kızlık zarına sahip olması ve bakire bayan gibi kan gelmesini sağlamak amacı ile gerçekleştirilen tıbbi müdahaledir.

Kliniğimize başvuran hastalarımız tarafından en çok aldığımız soruların başında; kızlık zarı dikimi işlemi yapılan bayan ile bakire olan bayanın, ilişkiye girmesi sonrasında meydana gelen kanamanın miktarının aynı olup olmadığı yer alıyor. Bu soruya vereceğimiz yanıt ise; elbette ki bakire bir bayan ile kızlık zarı dikilmiş bir bayanın bekâretinin bozulması esnasında kanama miktarı aynı ölçüde gerçekleşir. Yapılan işlemin ardından kanamanın rengi, miktarı ve özellikleri herhangi bir farklılık içermez. Herhangi bir ilişki ile kızlık zarının yırtılmasının ardından meydana gelen kanamanın herhangi bir özelliği yoktur.

Kızlık zarı yırtılması sonucu oluşan kanamanın rengi kimi bayanlarda pembe renge kaçık damla şeklinde ve az miktarda görülürken, kimisinde ise aşırı renkte kırmızı bir renk olabilir. Bu tamamen kişinin anatomisine bağlı bir durumdur. Kızlık zarı onarımı ameliyatı geçirmiş olan bir bayan, bu operasyonun ardından iyileşme sürecini tamamladıktan sonra, tıpkı bakire bayanlardaki gibi yeni bir ilişki ya da bu bölgeye dışardan sert bir cismin giriş yapması dışında, farklı bir durum ile kendi kendine zarar görmez.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları bir çok klinikte farklılık göstermektedir. Fakat İstanbul Klinik olarak sizlere en uygun fiyat garantisini vermekteyiz. Yapılacak olan bu işlem tamamen uzman hekimlerimiz tarafından steril ortamlarda gerçekleştirilmektedir. En uygun fiyat garantisi ile klinik ortamında, ağrısız ve acısız bir operasyon için tek yapmanız gereken sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizlere ulaşmak olacaktır. 

Kızlık Zarı Hakkında Genel Bilgiler

Kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi ile gerçekleştirilen zar yenileme işlemine flep yöntemi de denilmektedir. Flep yöntemi ile gerçekleştirilen işlemlerde vajinanın iç kısmında flep denilen doku parçası kaldırılarak, bu bölgede yeni bir yapılandırma gerçekleştirilir ve bu bölgenin kanlandırılması yine vajinanın damarları tarafından oluşur. Yapılandırılmanın ardından tıpkı bakire bayanlarda olduğu gibi, kızlık zarı vajina duvarını sarar ve bariyer görevi sağlar.

Normal bir bakire bayandaki gibi zarın ortasında delik bulunur ve bu açıklık ile vajinal salgılar ve adet kanı kolaylıkla dışarı çıkar. Bir diğer sık uygulanan müdahale şekli ise geçici kızlık zarı dikimi olup işlemin ardından 3-4 gün sonra ilişkiye girilmesi gerekir. Aksi halde kanama gerçekleşmez. Bu nedenle kalıcı olan yöntemi önermekteyiz. Kliniğimizde hizmet verdiğimiz konulardan bir diğeri ise farklı nedenlerden dolayı oluşan vajinal genişlemeler için daraltma işlemidir. Gerek duyulduğunda kalıcı yöntemle onarım yapılırken, daraltma uygulaması da gerçekleştirilebilmektedir. Bu hususla ilgili detaylı bilgi almak için Vajinal Estetik başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kızlık Zarı ile ilgili soru ve cevaplar

+ Her kızlık zarı onarılır mı?

Elbette her kızlık zarı onarılabilir. Bu işlem sırasında onarılacak zarın durumuna göre teknikler değişiklik gösterebilir.

+ Kaç kez birlikte olduğunun önemi var mı?

Hayır, kaç defa birliktelik yaşadığınızın bir önemi yoktur. Her türlü kızlık zarı kalıcı ya da geçici olarak istediğinize göre dikilmektedir.

+ Kızlık zarı sürtünme ile bozulur mu?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmaz. Ancak böyle bir durumda kanama meydana gelmiş ise kızlık zarı muayenesi yaptırmanız gerekir.

+ Kızlık zarı muayenesi kızlık zarına zarar verir mi?

Kızlık zarı muayenesi kendi kendinize yapılmamalıdır. Çünkü zarar verebilir ya da yanlış değerlendirmede bulunabilirsiniz. Bu işlem mutlaka bir kadın doğum hekimi tarafından yapılmalıdır. Kadın doğum uzmanı bu konuda bilgili ve deneyimli olacağından, kızlık zarınıza zarar verme olasılığı minimum seviyededir.

+ Kızlık zarı dikiminin riskleri var mıdır?

Sağlık için kızlık zarı dikiminin herhangi bir riski yoktur. Ancak nadiren enfeksiyon, kanama, ödem gibi durumlar söz konusu olabilir.

+ Birkaç kez kızlık zarı dikimi olur mu?

Evet olur. Dilediğiniz kadar kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz.

+ Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır?

Birliktelik esnasında kanama olması halinde gerçekleşen bu durumdan emin olmak için, kadın doğum uzmanına muayene olmanızda fayda vardır.

+ Kızlık zarı dikildiği anlaşılır mı?

Kızlık zarının dikilip dikilmediği kan tahlili, ultrason yada tomografi gibi tetkikler ile anlaşılmaz. Kızlık zarının dikilip dikilmediği yalnızca vajinal muayene sonucunda anlaşılabilir.

+ Kızlık zarı dikimi çok acıtır mı?

Kızlık zarı dikimi ağrısız bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılır. Sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize gidebilirsiniz.

+ Kızlık zarı bozulduğunda çok acı olur mu?

Hayır olmaz.

+ Kızlık zarı dikiminden sonra ilişkide çok kanama olur mu?

Hayır, çok kanama olmaz. Normal bir kanama olur.

+ Kızlık zarımı kendim kontrol edebilir miyim?

Bu oldukça zordur. Ayrıca kendiniz böyle bir şeye kalkıştığınızda zarar verebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp