Vajinal Estetik

Kadınlarda genital bölge için yapılan tüm kozmetik uygulamaları kapsayan vajinal estetik kavramı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı içerisinde yer alan özel bir alandır. Kozmetik jinekoloji alanında bulunan İstanbul vajinal estetik konusunda uzman ekibimiz ve hijyenik ortamımız ile kliniğimizde her türlü soruna yanıt vermekteyiz. Genital bölge estetiği son yıllarda bayanların sıklıkla tercih ettiği ve cinsel açıdan birçok artıyı beraberinde getiren müdahalelerdendir.

Vajina estetiği ‘’cinsel estetik’’ yada ‘’cinsel organ estetiği’’ olarak da bilinmekte olup genital bölgeye uygulanan operasyonları kapsar. Bu operasyonlar içerisinde neler olduğuna şöyle bir göz atacak olursak:

  • Ameliyatla vajinanın daraltılması (Vajinoplasti)
  • İç dudak estetiği (Labioplasti, labio minora cerrahisi)
  • Kitoris bölgesi estetiği (Klitoral hudoplasti)
  • Doğum kesilerinin düzeltilmesi (Perinoplasti)
  • G noktası büyütme (G spot augmentasyonu)
  • Büyük dudaklara yapılan dolgular ve renk açıcı işlemler
  • Pubis tepesinin düzeltilmesi (puboplasti)
  • Kızlık zarı diktirme ameliyatları (himenoplasti) de genital estetik ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

Vajina Estetiği Hakkında Detaylar

Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği) Ameliyatı

Dıştan görünen kadın cinsel organının bir parçası olan küçük dudaklar, bazı kişilerde genetik olarak uzun ve büyüktür. Labioplarti ile vajinal estetik uygulaması iç dudakların küçültülmesi işlemi ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilebildiği gibi, genel anestezi de uygulanabilmektedir. Küçük dudaklar uyuşturulduktan sonra, iç dudaklar dış dudaklardan sarkmayacak şekilde eşit olarak küçültülür.

Büyük dudakların dolgunlaştırılması

Kimi insanlarda buruşuk ve sarkık görünümlü olan büyük dudaklar, kişinin kendi yağları ile doldurulmaktadır. Ameliyathanede yağ enjeksiyonu ile anestezi uygulanarak, karın bölgesinden alınan yağ dokusu büyük dudaklara enjekte edilir. Hasta birkaç saat dinlendikten sonra evine gidebilir. Pansuman ya da dikiş alımı gerektirmeyen bir operasyondur. Bazen kişiler ameliyata gerek duymadan, muayenehane şartlarında bu işlemi gerçekleştirmek isterler. Böylesi durumlarda partiküllü hyaluronik asit içeren dolgular kullanılır.

Vajinal daraltma (Vajinoplasti)

Genellikle birden fazla doğum yapan, zorlu ve kilolu bebek doğumu hikâyesi olan, vajina duvarındaki yırtıklar nedeni ile vajinada meydana gelen kalıcı deformasyonların oluştuğu kadınlarda uygulanmaktadır. Vajinada meydana gelen, bolluk hissi veren, esnemiş kısmın cerrahi olarak daraltılması ve kas dokusunun sıkılaştırılmasıdır. İlerleyen yaşlarda menapozun da etkisi ile zayıflayan kaslardan dolayı, idrar kaçırma ve vajinada ele gelen kitleden şikâyet eden kadınlara, vajinanın ön ve arka duvarına yapılan cerrahi düzeltme ile idrar torbası ve bağırsağın vajina içine doğru bombeleşmesi ortadan kaldırılır.

Perine Estetiği (Perineoplasti)

Doğum esnasında meydana gelen perine yırtıkları, doğuma ait dikiş izleri sık ve belirgin olabilmektedir. Perine bölgesine vajinal doğum sonrası kötü görünümlü dikiş izleri, perine estetiği adı verilen operasyon ile düzeltilmektedir.

Vajinal Estetik Fiyatları

Her geçen gün gelişen teknoloji ve tıp alanındaki ilerlemeler, yaşam kalite standartlarımızı en üst seviyeye çıkarmamızı sağlıyor. Vajinal estetik de bu standartlar arasında, bayanların sıkça tercih ettiği yöntemler arasında bulunuyor. Genital estetik fiyatları, bu uygulamayı tercih eden bayanlar arasında merak ediliyor. Kliniğimiz, İstanbul vajinal estetik fiyatları konusunda, her zaman uygun fiyat garantisi ile hizmetlerine devam etmektedir. Vajinal estetik fiyatları her yıl değişiklik göstermekte olup, kalite standartları en üstte tutularak kiniğimizde siz değerli hastalarımıza en uygun fiyatlandırma yapılmaktadır.

Vajinal Estetik Hakkında Merak Edilen Sorular

+ Vajinal estetik ne demektir?

Vajinada meydana gelen doğumsal ya da sonradan gerçekleşen deformasyonların, yeniden yapılandırılması ve yeniden düzenlenmesidir.

+ Vajinal estetik yaptırmak isteyenlerin şikâyetleri nelerdir?

İdrar kaçırma, vajenin bollaşması, ilişki sırasında gaz kaçırma, dış dudakların kararması ve sarkması gibi şikâyetler ile gelirler.

+ En çok hangi vajen estetiği tercih ediliyor?

Kötü iyileşmiş vajen yıktıkları, fazla doğumdan dolayı gevşemiş ve cinsel işlev fonksiyonunu yerine getiremeyen vajen daraltılması, dış dudak beyazlatma ve dolgusu gibi operasyonlar.

+ Vajinal operasyondan sonra günlük yaşama geçiş süresi nedir?

Ameliyat sonrası dokunun tamamen orijinal hale gelebilmesi için kırk gün cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor.

+ Bekar olanlar vajinal estetik yaptırabilir mi?

Yaptıracağı estetik çeşidine bağlı olmakla birlikte, doktor kontrolünde kızlık zarına zarar vermeden operasyon gerçekleştirilmektedir.

+ Vajina daraltma ameliyatından sonra hasta nelere dikkat etmeli?

Vajina daraltma estetiği sonrasında bir buçuk ay sonra ilişkiye girilmelidir. Operasyon sonrasında tuvalet temizliğine çok dikkat edilmelidir. Gerekirse batikon ile temizlik yapılmalıdır. Ameliyattan sonraki ilk 1 hafta birikinti tarzı suya girilmemelidir.

Hemen Ara
Whatsapp