İstanbul Kürtaj Fiyatları

Pek çok kişi istenmeyen gebeliklerini sonlandırmak durumunda kalıyor. O nedenle de kürtaj yapılması gerekiyor. Bu aşamada İstanbul kürtaj fiyatları en büyük parametrelerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Kürtaj yaptırmanın pek çok nedeni olabilir. Önemli olan sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum oluşturmayan, hijyenik bir alanda kürtaj yaptırmaktır.

Fiyatlar seçim için önemli bir parametredir. Ancak, sadece fiyata bakarak karar vermek mantıklı bir seçim olmayacaktır. Bunun yanında doktor kalitesinden kullanılan ekipmanların yeniliğine kadar pek çok durum incelenmeli, bu şekilde bir karar verilmelidir.

Özel Hastanede Kürtaj Fiyatları Nedir?

Gebeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız özel hastanelerden hizmet alma şansına sahipsiniz. Özel hastanelerde kürtaj işlemleri belirli bir ücret karşılığında yapılıyor. Bu ücretin aralığı genel olarak 500 TL ile 4 bin TL arasında oluyor. Bu fiyat farklılığının ise birçok farklı nedeni olabiliyor.

Özel hastanelerde kürtaj yapılacaksa, hastanenin konumundan doktorların tecrübesine kadar pek çok unsur fiyatı etkiler. Ancak, kör körüne fiyatı yüksek olan yer kalitelidir yorumu yapmaktan kaçınılmalıdır. Hem fiyat hem de kalite aynı anda incelenmeli, en uygun alan seçilmelidir. İstanbul kürtaj fiyatları hastane inisiyatifinde olan bir durumdur.

 

İstanbul Kürtaj Fiyatları 1

İstanbul Kürtaj

Devlet Hastanesinde Kürtaj Fiyatları Nedir?

Devlet hastanelerinde kürtaj yapılabiliyor. Ancak, burada durum biraz daha farklıdır. Öncelikle İstanbul kürtaj fiyatları 100 TL ile 700 TL arasında farklılık gösterebiliyor. Ancak, her an burada kürtaj yaptırma hakkınız yok. Devlet hastanesinde kürtaj yapılacaksa öncelikle yığılma olduğu için randevu almak gerekiyor. Yasalar gereği devlet hastanesinde istediğiniz zaman kürtaj yaptıramıyorsunuz.

Kürtaj yaptırabilmeniz için bebeğin sağlığınız açısından tehdit oluşturması gerekiyor. Aynı zamanda kürtaj yapılacaksa bebeğin de bir gelişim problemi olması yeterli oluyor. Aksi halde istek üzerine kürtaj olmanıza devlet hastanelerinde izin verilmiyor. Bunun için özel hastanelere gitmeniz gerekiyor.

Kürtaj Neden Yapılır?

Her ne kadar kürtaj dendiğinde bebek aldırma akla geliyor olsa da bu doğru bir tabir değildir. Aslında tam olarak yeterli değildir denilebilir. Bebek aldırma işlemine kürtaj deniyor. Ancak, bunun yanında kürtajın tam anlamı rahim temizleme olarak karşınıza çıkıyor.

Bir kadının rahminde istenmeyen parçalar olabilir. Bu parçalar bebeğin parçaları olduğu gibi yumurtalık parçaları da olabilir. Önemli olan rahim temizliğinin yapılabilmesidir. Rahimde anatomiye aykırı bir unsur bulunduğu zaman ne yazık ki sağlık risk altında oluyor. O nedenle de rahim temizliği için kürtaj yapılabiliyor.

Kürtaj dendiği zaman birbirinden farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. İstanbul kürtaj fiyatları aşağıdaki durumlar nedeni ile de birbirinden farklı olabiliyor:

  • İstenmeyen bir gebelik yaşanıyor olabilir,
  • Bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmayabilir,
  • Bebeğin anne sağlığını tehdit ettiği durumlar gelişebilir,
  • Rahimde düşük sonrasında bebeğin parçaları kalmış olabilir,
  • Gebelik olmasa bile kanamanın aşırı olması, rahim duvarında parçalar bırakmış olabilir.

Kürtajı Kimler Yaptırabilir?

Kürtaj olmak istediğiniz anda yapabileceğiniz bir işlem değildir. Öncelikle eskiden isteyen herkes kürtaj yaptırabiliyordu. Ancak, günümüzde bebeklerin hakkı doğmadan önce korunuyor. O nedenle kürtaj yaptırmak isteyenlerin iyi bir araştırma sağlaması gerekiyor.

Kürtaj yaptırmak istiyorsanız ille de evli olmanıza gerek yok. Evlenmeden de gebe kalmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde kürtaj yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında bebeği istemiyorsanız bile en fazla 10 hatalık hamileyken kürtaj yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında sağlığınız riske gireceği için ne özel hastanelerde ne de devlet hastanelerinde kürtaj yaptıramazsınız.

Kürtaj için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından büyük olanlar kürtaj olma şansına sahiptir. Eğer ki 18 yaşından küçük biri kürtaj olmak istiyorsa mutlaka ebeveynlerinden birinin izni olması gerekiyor.

İstanbul kürtaj fiyatları tüm bu durumlar için geçerli olsa da bazen ücretsiz bir şekilde kürtaj sağlanabiliyor. Bunun için kanamanızın olması ya da bebeğin o anda acil olarak sağlığınızı tehdit ediyor olması gerekiyor. Bu gibi durumlarda eğer ki özel ya da devlet hastanesine acilden giriş sağlarsanız hiç ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

 

İstanbul Kürtaj Fiyatları 2

 

Kürtaj Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Geçmişe bakıldığında günümüzde kürtaj fiyatlarının çok daha yüksek olduğu görülüyor. Bunun en önemli nedeni işlemin döviz kurundan etkileniyor olmasıdır. Ne yazık ki tıbbi malzemelerin her biri yurtdışından alınıyor. Dolayısıyla da döviz kuru önemli bir rol oynuyor.

Hastanenin hangi lokasyonda yer aldığı çok önemlidir. Bebek ya da Etiler’deki bir klinik ile Fatih’e bulunan bir klinik kira farkları nedeni ile farklı tutarlar sunuyor. Bunun yanında doktor kalitesi de çok önemlidir. Doktorların güvenilir olması, işinde başarılı olması her zaman fiyatı net şekilde etkiler.

Hamileliğin kaçıncı haftasında olduğu önemli bir konudur. Eğer ki yeni bir gebelik ise daha kolay bir işlem yapılır. Ancak, son haftalara yaklaştıkça daha zor bir işlem söz konusu olacaktır. İstanbul kürtaj fiyatları bu nedenle birbirinden farklı olabilir.

Yasadışı Kürtaj Güvenli Midir?

Özel hastanelere parası yetmeyenler, merdiven altı işletmelerden yararlanmak istiyor. Bu gibi durumlarda ise can kaybı ortaya çıkıyor. Her ne kadar basit bir işlem olsa da hijyenik bir ortamda yapılması gerekiyor. Aynı zamanda işinin uzmanı kişiler tarafından yapılması da çok önemlidir. İstanbul kürtaj fiyatları yüksek diye sağlığınızı riske atmamalısınız. Aynı zamanda kadınlar ne yazık ki alternatif düşük yöntemlerinden de yararlanıyor. Bu da sağlığı olumsuz yönde etkiliyor.

Hemen Ara
Whatsapp