İstanbul Kürtaj

İster evli olun ister aşık. Bir bebek dünyaya getirmeye hazır değilseniz kürtaj ile bu durumu çözmeniz mümkündür. Ancak, kürtaj olurken bu çok basit bir işlem her yerde yaptırabilirim rehavetine kapılmamalısınız. Kürtaj olurken hayatını kaybeden çok fazla kadın var. O nedenle İstanbul kürtaj işlemlerini güvenilir, hijyenik bir yerde yapmanız gerçekten çok önemlidir.

Devlette de, özelde de işlemin tutarı farklı olabiliyor. Seçim yaparken hem fiyatları hem de kaliteyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aynı zamanda doktorların performansları ve bu işlemde ne kadar başarılı oldukları da her zaman önemli bir parametre olarak karşınıza çıkıyor.

Eğer ki 10 haftayı aşmayan bir hamileliğiniz var ise bunu sonlandırabiliyorsunuz. Ancak, 10 haftayı geçen hamileliklerde ne yazık ki gebelik sonlandırma işlemleri ancak, çok acil durumlarda yapılabiliyor. Bebek doğru gelişmiyorsa ya da bebeğin gelişimi annenin hayatını riske atıyorsa o zaman kürtaj işlemleri yapılabiliyor.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Pek çok kişi kürtajı sadece bebek aldırma olarak tanıyor olsa da alında bu işlem rahim temizleme işlemidir. Yani sadece bebek aldırma için yapılmaz. Eğer ki daha önce düşük yapıldıysa ve rahimde bebeğe ait parçalar kalıyorsa bu kadın için büyük bir problemdir. Bu nedenle bebeğe ait parçaların temizlenmesi için de kürtaj yapılabilir.

İstanbul kürtaj sadece bebek aldırmak için değil, rahmin içinin temizliği için de yapılabilir. Herhangi bir gebeliği olmayan ancak, sürekli ve uzun süreli adet gören kadınların rahimlerinde rahim temizliği gerekli olabiliyor. Bu gibi durumlarda da her zaman kürtaj yapılıyor.

Genel olarak rahim temizliği sağlandığı zaman kadınlardaki kanama problemi çözülebiliyor. Aynı zamanda kürtaj ile birlikte rahimden parça almak, alınan parçayı patolojiye göndermek ve kanamaların nedenlerini araştırmak da mümkündür.

İstanbul Kürtaj 2

Kürtaj Fiyatları Nasıldır?

Kürtaj olmak isteyenler için fiyat çok önemli bir parametre oluyor. Kesin ve net bir fiyat vermek söz konusu olmasa da 600 TL ile 4 bin TL arasında kürtaj fiyatları olduğunu söylemek gerekiyor. Özel hastanelerde, devlet hastanelerinde farklı fiyatlar karşınıza çıkıyor.

Özel bir hastanede kürtaj olmak istiyorsanız genel olarak 500 TL’den başlayan fiyatlar 4 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatların artışının pek çok nedeni olabiliyor. Devlet hastanelerinde de kürtaj olma şansınız var. Burada da belirli bir ödeme yapmanız gerekiyor. İstanbul kürtaj fiyatlarına devlet hastanesi bünyesinde baktığınız zaman 150 TL ile 700 TL arasında bir farklılık olduğunu görebiliyorsunuz.

Hangi Durumlarda Kürtaja Para Ödenmez?

Hamileyseniz ve kanamanız varsa, bebeğin durumu annenin hayatını tehdit ediyorsa ücret ödemenize gerek kalmıyor. Bunun için de acilden giriş sağlamanız gerekiyor. Acilden giriş sağlandığı zaman herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

Herhangi bir ödeme yapmadan kürtaj olmak istiyorsanız durumun acil olması gerekiyor. Yani bebeğin hayatını kendi isteğiniz ile değil, zorunlu olarak sonlandırmak durumunda kaldığınız zaman herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalmıyorsunuz. İstanbul kürtaj fiyatları ise gebeliği kendi isteğiniz ile sonlandırdığınız durumlarda karşınıza çıkıyor.

Fiyatları Etkileyen Durum Nedir?

Devlet hastaneleri ile özel hastaneler arasında kürtaj fiyatlarının birbirinden farklı olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun yanında sadece özel hastaneler arasında bile uçurum fiyat farkları karşınıza çıkabiliyor. Peki, İstanbul kürtaj fiyatlarını etkileyen en önemli özellik nedir?

Kullanılan tıbbi teçhizatların yeniliği, modernliği ve kalitesi direkt olarak fiyatlara yansımaktadır. Bunun yanında çalışan doktorların mesleki başarıları da fiyatları direkt olarak etkilemektedir. Kürtaj sırasında lokal ya da genel anestezi tercih edilebiliyor. Anestezinin seçimi de fiyatları yakından ilgilendiriyor.

  • Kürtaj sonrasında yapılacak muayene,
  • Kontrol için ödenecek tutar,
  • Hastane kapsamında oda paraları,
  • Hastanenin konumu,
  • Hastanenin binasına vermiş olduğu kira bile kürtaj fiyatlarına direkt olarak etki ediyor.

Merdiven Altı Kürtaj Güvenilir Midir?

Özel hastanelerde kürtaj olacak parası olmayan kadınlar genel olarak merdiven altı hizmet almak durumunda kalıyor. Ancak, bu durum hiçbir sağlık garantisi içermiyor. Oldukça basit olan kürtaj işlemi aynı zamanda çok önemlidir. Emin ellerde yapılmadığı zaman insanların hayatlarına mal olabilmektedir.

Hijyen sağlık açısından en önemli unsurlardan biridir. O nedenle sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka özel hastanelerde ya da devlet hastanelerinde işlem yaptırmanız gerekiyor. İstanbul kürtaj fiyatları çok yüksek değil. Sağlık açısından 1000-2000 TL ödemek çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Kimler Kürtaj Yaptırabilir?

Kürtaj yaptırabilmek için belirli kurallar vardır. Öncelikle kürtaj yaptıracak olan kişinin mutlaka 18 yaş üzerinde olması gerekiyor. Evli ya da bekar olması bir farklılık yaratmıyor. Ancak, hamileliğin 10 haftayı geçmemiş olması da bir o kadar önemlidir. Bu standartlarda olanlar özel hastanelerde ücret karşılığında kürtaj işlemi yaptırabiliyor.

İstanbul kürtaj işlemlerini acil durumlarda hem devlet hastaneleri hem de özel hastaneler yapabiliyor. Aşırı kanama varsa ya da düşük gerçekleştiyse yine kürtaj işlemi yapılabiliyor. Bunun için herhangi bir ödeme yapılması da gerekmiyor.

Kürtaj işleminden sonra eğer ki birine haber verilmesini istemiyorsanız bu bilgi gizli kalacaktır. Evli iseniz eşinize bilgilendirme yapılması zorunludur. Eğer ki 18 yaşından küçük biri kürtaj yaptırmak istiyorsa ailesinden bir kişinin bu konuda bilgilendirilmesi gerekiyor. Yasal izin olmadan 18 yaş altındaki çocuklara kürtaj işlemi uygulanmamaktadır.

İstanbul Kürtaj Fiyatları
İstanbul Kürtaj 3
İstanbul Kürtaj; halk arasında bebek aldırma olarak adlandırılırken bu işlem için en uygun fiyat garantisi kliniğimizde. Aynı gün içinde ağrısız ve acısız tedavi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Editor's Rating:
5

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Whatsapp