2019 İstanbul Kürtaj Fiyatları

Genellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması açısından oldukça önemli bir tıbbi müdahale olan kürtaj işlemi bazı devlet hastaneleri ve özel kliniklerde gerçekleştirilmektedir. Özellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacıyla başvurulduğunda her devlet hastanesi kürtaj yapmadığından dolayı özel hastane ve klinikler bu konuda daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bu durum da maalesef istenmeyen bir takım sonuçlara neden olabilmektedir. Başta da değindiğimiz gibi önemli bir tıbbi müdahale olan kürtaj konusunda karar verirken çok titiz bir karar verilmeli ve operasyon mutlaka bir hastane ve sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmelidir.

Kimler Kürtaj Olabilirler?

Ülkemizde kadınların kürtaj olma hakkı bulunmakla beraber kürtaj konusunda birtakım sınırlamalar da söz konusudur. Öncelikle kürtaj işlemine bireyin kendi karar verebilmesi için 18 yaşından büyük olunması gerekmektedir. 18 yaşından büyük evli ya da bekar kadınlar kendi rızaları ile kürtaj olabilirler. Ancak evli iseniz eşinizin onayı gereklidir. 16-18 yaş arası kürtaj işlemlerinde mutlaka anne onayı ve refakati gereklidir. Eğer 16 yaşından küçük ise adli mercilere bildirilir ve mahkeme onayı ile kürtaj yapılabilir.

Kürtaj olabilmek için bir önemli kriter ise gebeliğin 10 haftayı geçmemesidir.      

Kürtaj Fiyatlarında Farklılıklar

Özel sağlık kuruluşlarında daha fazla gerçekleştirilen kürtaj işlemi fiyatlar konusunda da farklılıklar yaratmaktadır. Her sağlık kuruluşu farklı fiyatlar sunmakta ve doğal olarak bu da bir merak konusu uyandırmaktadır. Özellikle 2019 İstanbul kürtaj fiyatları birçok ille hatta İstanbul içindeki farklı klinikler arasında bile farklılıklar göstermektedir.Peki kürtaj konusunda özelikle de İstanbul’da bu kadar farklı fiyatların oluşması neye dayanmaktadır?

Kürtaj Fiyatlarının Farklı Olmasının Nedenleri

2019 İstanbul kürtaj fiyatları birçok etkenden etkilenerek farklı skalalar oluşturmaktadır. Kürtaj fiyatlarının sağlık kuruluşları arasında çok büyük farklılıklar göstermesinin başlıca nedenleri;

  • Hastanenin sahip olduğu nitelikler
  • Hastanenin tıbbi teçhizat ve kullandığı malzemelerin niteliği ve kalitesi
  • Hastane doktorlarının nitelikleri
  • Ameliyat esnasında kullanılacak anestezi tekniği
  • Kürtaj olacak kişinin istekleri gibi faktörlerdir.

Dolayısıyla devlet hastaneleri ve özel hastaneler arasında özellikle anestezi yöntemlerinin çeşitliliği ve sizin isteklerinize verilecek cevaplar doğrultusunda oldukça farklı fiyatlandırmalarla karşılaşılabilmektedir.       

Kürtaj İşleminin Fiyatlandırılmasını Belirleyen Detaylar

 

Kürtaj işleminin farklı farklı fiyatlandırılmasının altında yatan detaylardan bazıları; 

 

  • Gebeliğe ne kadar erken müdahale edilirse kürtaj ücreti de o oranda daha düşük olacaktır.
  • Özel hastanelerin kendi fiyat politikaları kürtaj fiyatlarında da temel alınan bazdır.
  • Özel hastanelerde hastane ortamında yapılan kürtaj işlemi otelcilik masraflarını da kapsayacağı için klinik ya da muayenehanelere göre daha pahalı olacaktır. 
  • Anestezi yöntemi de kürtaj fiyatlarını etkilemektedir. Lokal anestezi genel anesteziye göre daha uygun olmasına rağmen genel anestezi kürtaj için daha çok tavsiye ve talep edilmektedir. 

2019 İstanbul kürtaj fiyatları incelendiğinde yukarıdaki kriterler doğrultusunda her klinik ve hastanede farklı fiyatlarla karşılaşılmaktadır.

İstanbul Kürtaj Fiyatlarının Diğer İllerle Karşılaştırması

 

Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde bulunan klinik ve özel hastanelerde fiyatların diğer şehirlere göre daha farklı olduğu bilinen bir gerçektir. 2019 İstanbul kürtaj fiyatları diğer birçok küçük kente göre belirli farklılıklar göstermektedir. Ancak bu yalnızca kürtaj operasyonu için değil diğer başka operasyonlar için de böyledir. Bunun nedeni ise İstanbul’da ki kliniklerin maliyetler anlamında diğer kentlere göre daha fazla maliyetle baş etmek zorunda kalmasıdır. Bu da doğal olarak İstanbul’da tedavi gören bireylere yansımaktadır.

2019 İstanbul kürtaj fiyatlarının kliniklere göre bile değişiklik gösterdiği görülmektedir. Tabii buradaki fiyat farklılıklarının da temelinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz kliniğin ve doktorlarının nitelikleri ve kliniğin sahip olduğu tıbbi teçhizatların kalitesi yatmaktadır.  

 

İstanbul Klinik’te Güvenli ve Sağlıklı Kürtaj

İstenmeyen gebelikler ya da bebeğin gelişi problemlerinden dolayı mecburen yapılması gereken kürtaj işlemlerinde operasyonun gerekli tıbbi teçhizata sahip bir klinikte ve deneyimli doktorlar tarafından yapılması son derece önemlidir. İstanbul klinik olarak İstanbul’un birçok ilçesinde uygun fiyatlarla güvenilir ve sağlıklı bir kürtaj olanağı sunmaktayız. Deneyimli kadromuz ve donanımımız ile hastalarımız her zaman önceliğimiz olmaktadır. İstanbul’da en iyi sağlık hizmetlerini en uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz kliniğimizde kürtajın yanı sıra kızlık zarı dikimi ve vajinal estetik operasyonları da gerçekleştirilmektedir. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Whatsapp