Bahçelievler Kürtaj

Bahçelievler Kürtaj

Kürtaj işlemi istenilmeyen gebeliğin sonlandırılmasıdır. Kürtaj işlemi isteğe göre yapıldığı gibi sağlık nedenlerinden dolayı da yapılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sadece istenilmeyen gebelikte yapılır diye bir durum söz konusu değildir. Bahçelievler kürtaj düşük yapan kişilerde kalan parçalar için de kürtaj işlemi yapar. Kürtaj yaptıracak kişi kendisine en uygun tekniğin belirlenmesini istemelidir. Ciddi bir işlem olan kürtaj hakkında kesinlikle detaylı bilgi alınmalıdır. Kürtaj işlemi anestezi altında yapılmalıdır. Bu durum hem doktora hem de işlemin yapıldığı kişiye kolaylık sağlar.

Kürtaj İşlemi Nasıl Yapılır?

Kürtaj yaptıracak kişiye anestezi yapılabileceği gibi lokal anestezide yapılabilir. Lokal anestezide sadece rahim ağzı uyuşturulmuş olur. Kürtaja başlamadan bazı testler yapılır. Bu testler, kan grubu ve kan pıhtılaşma testidir. İşlemi yaptıracak kişiye enfeksiyon testi yapılmalıdır. Enfeksiyon riskine karşı da antibiyotik verilmelidir. Rahim ağzının temizliğine önem vererek, antimikrobial maddelerle temizlenir. Temizleme işleminden sonra gebelik alımının yapılabileceği alan kadar rahim ağzı genişletilir. Bahçelievler kürtaj işlemi gerçekleştirilir. İşlem bittikten sonra kanama olup olmadığı kontrol edilir. Son olarak rahim içi kontrolleri yapılır.

Kürtaj Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj işlemi bittikten sonra kişi dinlenmelidir. İşlemden sonra uzun süre kasık ağrısı çekebilir. Ağrı kesicilerle rahatlama sağlayabilir. Kürtaj işleminden sonra kanamalar olabilir. Bu durumda panik yapmamalıdır. Enfeksiyon riski yüksek olduğu için dikkat edilmelidir. Duş kesinlikle ayakta alınmalıdır. Doktorun önerdiği antibiyotikleri düzgün almalıdır. İyileşme hızını yükseltir. Bu dönemde kanamalarda tampon kullanılmaması gerekir. 2 hafta sürece cinsel ilişki yaşanmamalıdır. Doktor kontrolüne gidilmesi gerekir. Kürtaj sonrası yaşanacak depresyona karşı dikkatli olunmalı. Bahçelievler kürtaj işlem yaptıran kişilere gerekli bilgileri vermektedir.

Bahçelievler Kürtaj 2

bahçelievler kürtaj

Doktora Hangi Durumlarda Başvurulur?

Bahçelievler kürtaj işlemi bittikten sonra iyileşme süreci başlar. Bu süreçte, bayılma yaşanması, kötü kokulu akıntı yaşanması, yüksek ateş yaşanması, kasık ağrılarını şiddetinin sürekli artmasında, kramplar yaşama, kanamanın fazla ve uzun olması durumunda doktora başvurulmalıdır.

Düşük Sonrası Kürtaj Gerekli Midir?

Düşük, en çok yaşanılan gebelik kaybıdır. Her düşük işleminden sonra kürtaj gerekli değildir. Kürtajın yapılabilmesi için düşük esnasında içinde parça kalması gerekir. Parça kalmadan yapılan düşükler tam düşüktür. Parça kalan düşüklerde parçaların düşmesi beklenebilir ancak bu durum enfeksiyon gibi olumsuz sonuçlara yol açar. Bahçelievler kürtaj yarı düşük işlemlerinde kürtaj yapılmasını önerir.

Kürtaj İşlemlerinde Hangi Tip Anestezi Kullanılmalı?

Kürtaj işlemi ağrılı bir işlemdir. Bu nedenle kürtaj yaptıracak kişiye anestezi uygulanmalıdır. Uygulanan iki tip anestezi vardır. Lokal anestezi ve sedasyon anestezidir. Lokal anestezi, rahim ağzına iğne yapılması sonucu rahmin uyuşturulmasıdır. Bu anestezide işlemin yapılacağı kişi uyanıktır ve her şeyin farkındadır. Sedasyon anestezi ise, koldan yapılır. İşlemin yapılacağı kişi tamamen uyku halindedir. Yapılan hiçbir işlemi fark etmez. Acı hissetmez. Uyandıktan sonra hiçbir şey hatırlamaz. Kısa süreli etkili olduğu için hemen kendine gelir.

Kürtaj Yaptıran Kişi Hangi Risklerle Karşılaşabilir?

Kürtaj işlemini yapan herkes risk altında değildir. Ancak bazı durumlarda riskler ortaya çıkabilir. Bu riskler, rahim delinmesi, rahimde kanama, anesteziden dolayı alerjik riskler ve başarısız kürtaj nedeniyle tekrar kürtaj yapılması gibi durumlar risklidir. Bahçelievler kürtaj, bu risklerin yaşanmaması için her türlü gerekli önemli almıştır. Doktorlar işlerini en iyi şekilde gerçekleştirerek bu durumların önüne geçmeyi amaçlamıştır. Bu riskler hakkında işlemin yapıldığı kişi bilgilendirilir ve bu durumlarda doktora başvurması gerektiği anlatılır.

İstanbul Kürtaj Fiyatları
Bahçelievler Kürtaj 3
İstanbul Kürtaj; halk arasında bebek aldırma olarak adlandırılırken bu işlem için en uygun fiyat garantisi kliniğimizde. Aynı gün içinde ağrısız ve acısız tedavi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Editor's Rating:
5

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Whatsapp